• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

Silikon bacak (baldır) implantları

estetik cerrahi Burada baldır implantları ile ilgili ayrıntılı bilgi bulacaksınız. Bu implantların örneklerini eline alıp incelemek isteyen hastalar, randevu alarak (0 533 5690649) muayenehaneme gelip örnek silikon implantları inceleyebilir; ameliyatla ilgili resimlerimizi, videoları ve örnek vakalarımızın öncesi-sonrası resimlerini görebilir..

estetik cerrahi Dünyada üretilen tüm baldır implantları ile ilgili geniş bilgiyi www.estetikcerrahikitabi.com sitesindeki bu sayfadan alabilirsiniz...

estetik cerrahi Silikon bacak (baldır) implantları pek çok yönden silikon meme implantlarına benzer. Silikon jel içerenler, aynı meme implantları gibi koheziv, yani yüksek yoğunluklu-kıvamlı silikon jel içerirler.

estetik cerrahi Aslında bu implantlar, 'içi yüksek yoğunluklu silikon jel içeren implantlar' ve 'olduğu gibi katı silikondan oluşan (silgi gibi) elastomer implantlar' olmak üzere 2 tiptir. Ben vakalarımda silikon jel içeren implantları tercih ettiğimden öncelikle bunlardan bahsedeceğim. Elastomer implantları aşağıda daha sonra anlatacağım..

estetik cerrahi Silikon jel içeren implantlarda bu jel akışkan değildir, yumuşak şekerlemeler (Jelibon) kıvamındadırlar. İmplantlar, bacakta baldır kası içine konmak üzere hazırlandıklarından, şekilleri de bu kas gibi fuziformdur (eliptiktir). Meme implantlarındaki gibi baldır implantlarının da asimetrik (anatomik) ve simetrik modelleri vardır.

estetik cerrahi Aşağıdaki resimde üstte görülen implant, asimetriktir; yani bir ucu kalın, diğer ucu daha incedir. Bu implantları kadın hastalarımda kullanmaktan mümkün olduğunca kaçınıyorum; çünkü bacağa kaslı görünüm verme eğilimindedirler. Kadınlarda daha çok simetrik implantları tercih ediyorum.. Resimde altta görülen implant ise simetrik bir implanttır, iki ucu da aynı şekildedir.

estetik cerrahi İmplantların kutusundan bir dizi çıkartma ve implantların kimlik (İ.D.) kartı çıkar. İmplantların İ.D. kartına sağ ve sol implantlar için çıkartmalar yapıştırılır ve ameliyattan sonra bu kart hastaya verilir. Çıkartmalardan birer tane hastanın dosyasında ameliyat notunun altına yapıştırılır. Diğer çıkartmalar kayıtlarda kullanılmak üzere cerrahda kalır.estetik cerrahi Bu iki tip implanttan simetrik olanlar (iki ucunun kavisleri aynıdır) bacağa daha yumuşak bir kavis kazandırırlar ve bu yüzden kadın hastalara daha uygundurlar. Bacaklarında kaslı bir görünüm isteyen erkek ve vücut sporcusu hastalar için ise asimetrik (anatomik) implantlar (bir tarafı daha kalıncadır) daha uygundur; bacak baldır bölgesine kaslı bir görünüm verirler. Aşağıdaki resimde üstteki implant asimetrik (anatomik) implantlara, alttaki ise simetrik implantlara birer örnektirler..

estetik cerrahi Tamamen katı silikondan oluşan elastomer implantlar ise, tümüyle katı silikondan oluştukları için dilenirse kesilerek, yontularak şekillendirilebilirler. Bu implantları hastanın bacak boyu ile implantın boyu uyumsuzsa kullanıyoruz. Diyelim ki kullanmak istediğimiz hacimdeki implantın boyu, hastanın bacak boyu için uzun geliyor. Bu durumda katı silikondan implantı ucunu keserek (kısaltarak) kullanabiliyoruz. Aşağıdaki resimde görülen elastomer implantlar bistüri ile kolayca kesilip hastaya uygun hale getirilebiliyor.

estetik cerrahi Aşağıdaki videoda göreceğiniz implantlar tam 18 yıllık (bu videoyu çektiğim 2013 den önce 18 yıl..).. Bir hastam, 1995 yılında, yurtdışında çarpık bacakların bu implantlarla düzeltilebildiğini duymuş ve İstanbulda bir plastik cerraha giderek bu ameliyatı olmak istemiş. Cerrah, bu ameliyatı biraz gönülsüzce yapmayı kabul etmiş. Cerrahın bu ameliyatı yapmayı istemeyişinin sebebi muhtemelen, 18 sene önce bu ameliyatların ülkemizde bilinmemesi ve bu implantların henüz ülkemize ithal edilmemesiydi. İmplantlar İspanyadan getirtilmiş ve hastama bu ameliyat yapılmış. Yalnız, implantlar hem yanlış seçilmiş (çok ufak), hem de cerrahi olarak yanlış bölgeye konmuş idi. Hastam 16 sene bu durumu düzeltecek bir cerrah bulamamış. Sonunda bu implantları çıkardık (2011 yılında) ve doğru cerrahi alana, doğru hacimde ve doğru modelde implant yerleştirdik. Bu implantların videosunu buraya koymamın sebebi, implantların eski olmasına rağmen 15 sene sonunda çıkardığımızda halen sapasağlam olduklarını göstermek idi (bu yazı yazıldığında yıl 2019 ve bu implantlar halen bende ve sağlamlar). Hastalarımız sık sık soruyor, bu implantları ileride değiştirmek gerekir mi diye. Bu video buna bir cevaptır. Uzun yıllar geçse de implantların değiştirilmesine gerek yoktur; bu implantlar hayat boyu kondukları yerde kalabilir. Üstelik günümüzde kullandığımız implantlar 18 sene öncekilere göre çok daha güvenliler.. Ayrıca bacağın baldır kısmında sarkma falan da olmaz. Bu yüzden ileride tekrar ameliyat olmanıza gerek yoktur..

Videoyu aşağıda görüntüleyemiyorsanız YouTube de izlemek için buraya tıklayınız..estetik cerrahi Bu videoda yüksek koheziv silikon jel içeren implantların içindeki silikon jelin akışkan olmadığını görüyorsunuz. İmplant değişimi yaptığım bir vakada çıkardığım implantın ucunu yırttım (implantın kılıfını yırtmak ancak makasla mümkün oldu) ve bu implantı 2008 den beri hastalarıma örnek olarak gösteriyorum. Böylece implantın içindeki silikon jel in akışkan olmadığını kendi gözleri ile görüyorlar. Diğer yandan ameliyatla bacağa yerleştirilmiş bir implantın içeride kendi kendine böyle yırtılması da mümkün değildir; ancak bacağa bıçak saplanması, yada bir kazada (diyelim trafik kazası) bacağın ciddi şekilde yaralanması sırasında implantlar hasar görebilir. Bu gibi bir durumda bile gördüğünüz gibi silikon jel dağılmaz. Videodaki implantın 2008 den beri elimde bulunduğunu ve içindeki silikon jelin halen bozulmadığını ve akmadığını tekrar hatırlatıyorum..

Videoyu aşağıda görüntüleyemiyorsanız YouTube de izlemek için buraya tıklayınız..Kliniğimizde bu implantları stokta hazır tutuyoruz..

estetik cerrahi Ameliyatlarımızda Eurosilicone, Sebbin ve İmplantech marka implantları kullanıyoruz..
estetik cerrahi Bu implantları üreten firmalar genellikle yaz aylarında 1-1.5 ay kapatılır. Dezenfeksiyon ve strerilizasyon yapılır. Bu aylarda üretim yapılmaz. Bu yüzden eskiden, yaz aylarında sık sık implant bulmakta güçlük çekiyorduk. Artık sık kullandığımız implantları kliniğimizde hazır bulunduruyoruz.
estetik cerrahi Hastanın bacak boyu, ihtiyaç duyulan implantın büyüklüğü, en-boy oranı gibi kriterleri gözönünde bulundurarak hangi marka ve hangi model implantı kullanacağımıza karar veriyoruz. Sıkça kullandığımız model ve boyutlardaki implantlar her an stoğumuzda bulunuyor.

Baldır implantı üreten firmalar

estetik cerrahi Dünyanın çeşitli ülkelerinde silikon implant (meme, popo, yüz implantları) üreten bir çok firma vardır, fakat bu firmaların bir çoğu baldır implantı üretmemektedir. Bildiğim kadarıyla baldır implantı üreten firmalar aşağıda sıraladığım firmalardır. Firmaların web sitelerine gitmek için logolarına, kataloglarını indirmek için yanlarındaki yazıya tıklayınız.. Bu firmaların tümünün ürünleri ülkemizde bulunmaz. Hangi firmaların implantlarının temin edilebileceğini doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Doktorunuz belli bir firmanın implantlarını tercih ediyor olabilir.

estetik cerrahi Sadece yüksek koheziv silikon jel içeren implant üreten firmalar:
Bu implantlar yumuşak şekerlemeler kıvamındadırlar, kesilip şekil verilemezler. Katı silikon kılıf içinde silikon jelden oluşurlar. Firmaların web sitelerine gitmek için logolarına, kataloglarını indirmek için yanlarındaki yazıya tıklayınız.SILIMED (POLYTECH): / Firmanın kataloğu

SEBBIN: / Firmanın kataloğu

SIENTRA: / Firmanın kataloğu
estetik cerrahi Sadece kesilip şekil verilebilen silikon elastomer implant üreten firmalar: Bu implantlar yapı olarak silgiye benzer ve tümüyle katı elastomerden oluşur, dilenirse kesilerek şekil verilebilir, kıvamları silikon jellilere göre katı ve daha serttir. Firmaların web sitelerine gitmek için logolarına, kataloglarını indirmek için yanlarındaki yazıya tıklayınız.

ALPHA AESTHETICS: / Firmanın kataloğu

HANSON MEDICAL: / Firmanın kataloğu

IMPLANTECH: / Firmanın kataloğu
estetik cerrahi Sadece Gc Aesthetics (Nagor ve Eurosilicone firmaları), hem kesilip şekil verilebilen silikon elastomer, hem de yüksek koheziv silikon jel içeren implant üretmektedir: Firmanın web sitesine gitmek için logosuna, kataloğunu indirmek için yanındaki yazıya tıklayınız.

GC AESTHETICS: / Nagor kataloğu / Eurosilicone kataloğuOp. Dr. Oytun İdil    (Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı)
Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
E-mail: oytunmd@gmail.com
GSM: +90 533 569 0649    +90 505 296 5569    +90 553 985 8087
Muayenehane tel: +90 212 296 3656    +90 505 137 1393
Whatsapp: +90 533 569 0649    +90 553 985 8087